TY, JA, RAZEM. W chorobie nowotworowej, w trudnej sytuacji życiowej. W kryzysie.

Nasze cele:

\
    Ochrona kobiet zagrożonych i dotkniętych chorobą nowotworową. Pomagamy zarówno im, jak i ich rodzinom – udzielamy wsparcia psychicznego, finansowego i, co najważniejsze – emocjonalnego.
\
    Walczymy o równe szanse. Nie zgadzamy się na społeczne wykluczenie kobiet.
\

Pomagamy stanąć na nogi. Chcemy, żeby nasze podopieczne wróciły do życia społecznego i zawodowego.

\

Motywujemy. Wspieramy zatrudnienie, pomagamy znaleźć pracę, założyć firmę, zaktywizować zawodowo panie dotknięte chorobą. Nie pozwalamy, by kobieta zagrożona zwolnieniem z pracy ze względu na chorobę została sama z problemem.

Jak realizujemy cele:

\

Prowadzimy działalność terapeutyczną, poradniczą, informacyjną. Tłumaczymy terminologię medyczną na ludzki język. Pomagamy zrozumieć i oswoić chorobę.

\

Budujemy system wsparcia dla kobiet i ich rodzin. Przepracowujemy lęki, traumy, zaburzenia psychiczne. Pokazujemy, w jaki sposób myśleć o chorobie.

\

Współpracujemy. Promujemy wszelkie inicjatywy, które dotyczą naszego problemu.

\

Prowadzimy szkolenia. Wiemy, jak ważna jest asertywność, podnoszenie kwalifikacji i odpowiednie wsparcie psychologiczne. Robimy wszystko, by pomóc wyjść z choroby pewnie i z podniesioną głową.

\

Zawiązujemy przyjaźnie. Dajemy przestrzeń i impuls do tworzenia kobiecych kolektywów, które razem tworzą budującą siłę. Zachęcamy do wymiany doświadczeń.

\

Dbamy o kreatywność i rozwój duchowy. Organizujemy warsztaty i spotkania, na których kobiety przekonują się, że mogą więcej, niż im się wydawało.